1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

DSD - najczęściej zadawane pytania i opinie absolwentów

Czy muszę znać już język niemiecki by móc uczyć się w grupie z rozszerzonym j. niemieckim?

Tak, grupy z rozszerzonym j. niemieckim proponujemy uczniom, którzy uczyli się już tego języka w gimnazjum, bądź prywatnie i nie chcą tego zaprzepaścić. Ich umiejętności są dobre lub bardzo dobre i są oni przede wszystkim zainteresowani zdobyciem certyfikatu potwierdzającego znajomość języka niemieckiego Deutsches Sprachdiplom na poziomie B2/C1.

 

Czy będę mógł nauczyć się w tej grupie języka obcego tak, by zdawać certyfikat DSD B2/C1 a potem studiować na dowolnym kierunku np. medycynę czy prawo za granicą?

 Tak, już to sprawdziliśmy, mamy absolwentów z certyfikatem DSD B2/C1, przeczytaj opinie absolwentów.

Tym razem twoje 3 lata nauki języka niemieckiego w gimnazjum ( najchętniej na poziomie rozszerzonym) będą bazą do grupy z rozszerzonym j. niemieckim. Chcemy byś kontynuował naukę języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym już od klasy pierwszej!

 

Czy wybierając grupę z rozszerzonym językiem niemieckim będę też mógł nauczyć się języka angielskiego?

Tak, przecież każdy licealista obowiązkowo uczy się dwóch języków obcych.

Wprawdzie w dzisiejszych czasach nie uważa się już języka angielskiego za obcy, bo zakłada się, że każdy powinien go znać, ale my w ofercie I LO mamy też język angielski. Po ustaleniu na jakim poziomie językowym jesteś, będziesz mógł rozpocząć naukę lub kontynuować ją i nawet dojść do poziomu rozszerzonego.

 

Czy wybierając grupę z rozszerzonym językiem niemieckim będę musiał przystąpić w klasie trzeciej do egzaminu DSD?

Nie, egzamin DSD jest przywilejem grup z rozszerzonym językiem niemieckim a nie koniecznością. Zawsze masz wybór, czy chcesz potwierdzić swoje umiejętności językowe certyfikatem wydawanym w Niemczech, czy nie. Decyzja będzie należała do Ciebie.

 

Wybierając grupę z rozszerzonym językiem niemieckim  będziesz znał bardzo dobrze dwa języki obce.

 

 

 

 

 Czytany 4959 razy