1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Phillip der Dritte!

Jak zapewne większość z nas wie przez ostatni czas motywem przewodnim większości lekcji języka niemieckiego był projekt Jugend Debattiert International. Cieszę się, że mogę poinformować Was o naszym sukcesie. Mówiąc naszym tak naprawdę najlepiej oddaję jego charakter.

Przez kilka dni ramię w ramię z pozostałą siódemką debatantów z Polski brałem udział w szkoleniu z zasad retoryki, klarownego wypowiadania się i jak łatwo się domyślić… Debatowania! (Czyli tzw. Siegertraining, który jest nagrodą w konkursie, czyli ściślej rzecz ujmując zasuwaniem od rana do wieczora z przerwą na jedzenie w naprawdę hipsterskich restauracjach.)

W środę i czwartek, w Warszawie miałem okazję prezentować połączone w mojej osobie siły całego szeregu przyjaciół z „Jedynki” w debacie pół- i finałowej odbywających się pod tematami: „Soll man religiöse Symbole aus öffentlichen Einrichtungen entfernen?” oraz „Soll in Polen Cannabis zu medizinische Zwecken verschrieben werden dürfen”.

Nie przedłużając notki – po naprawdę wyrównanej rywalizacji, późnonocnych przygotowaniach, kilku czarnych mocnych kawach i dużej dawce stresu w pigułce zająłem III miejsce w debacie finałowej w.w. projektu.

Teraz czas na najważniejszą część wpisu, gdyż chciałbym podziękować wszystkim strudzonym, zmęczonym i nienawidzącym mnie od początku wspinania się po projektowej drabinie wspaniałym współuczniom, wyrozumiałemu i zaangażowanemu gronu nauczycielskiemu oraz wszystkim tym, którzy czytają ten tekst, a przyczynili się do naszego zwycięstwa! Bez waszego wsparcia z całą pewnością nie byłbym w stanie z taką energią i zapałem reprezentować naszego liceum.

Jeszcze raz wielkie dzięki! 3majcie się!


Filip Wilczyński kl. IIA

filip trzeci1

filip trzeci2

filip trzeci3

filip trzeci4

filip trzeci5

filip trzeci6

 

 

 

 

Czytany 1082 razy