1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Andrzejki oraz Mikołajki dla najmłodszych

Grupa uczniów z klasy IB w ramach realizacji projektu edukacyjnego z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości pt. ,,Andrzejki oraz Mikołajki dla najmłodszych” zorganizowała atrakcje dla przedszkolaków w przedszkolu miejskim nr 3 im. Bolka i Lolka w Lesznie.
Uczniowie biorący udział w projekcie to Milena Buchert, Julita Łukowiak, Bartosz Lewicki, Kaja Matuszewska, Sandra Van Nguyen, Patryk Pietrzykowski i Patrycja Piotrowiak.
Celem naszego projektu było przybliżenie najmłodszym zwyczajów andrzejkowych oraz świątecznych związanych z postacią św. Mikołaja.
W dniu 30 listopada 2015 roku udaliśmy się do przedszkola im. Bolka i Lolka, aby przeprowadzić zabawy i konkursy andrzejkowe dla dzieci. Dalej zaangażowaliśmy dzieci w konkurencje. Przedszkolaki były zafascynowane zabawami, które dla nich przygotowaliśmy. Na zakończenie wspólnego spotkania poczęstowaliśmy dzieci cukierkami.
W dniu 7 grudnia 2015 roku ponownie spotkaliśmy się z przedszkolakami z ,,Bolka i Lolka”, tym razem, by opowiedzieć historię o św. Mikołaju i osobiście go przedstawić. Przywitaliśmy dzieci w mikołajkowych czapkach. Nasz Mikołaj (kolega Patryk) w mikołajkowym stroju wręczył najmłodszym drobne prezenty. Wspólnie z dziećmi zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy do popularnej piosenki świątecznej.
Poprzez przygotowanie i realizację projektu nauczyliśmy się dokładnie gospodarować czasem, a także czuliśmy się za przedszkolaków w pewnym stopniu odpowiedzialni. Na pożegnanie otrzymaliśmy od dzieci gromkie brawa i czułe uściski, co wywołało w nas wzruszenie i uśmiech na twarzy.

Uczniowie klasy 1b

zapraszamy do galerii

mikołajki

Czytany 965 razy