1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Konkurs "Pomysł na biznes"

Jesteś przedsiębiorczy? Masz ciekawą inicjatywę? Chcesz się sprawdzić? Lubisz wyzwania? Zgłoś się do konkursu „Pomysł na Biznes”, organizowanego przez Leszczyńskie Centrum Biznesu.  Fachowcy pomogą Ci opracować Biznes Plan przedsięwzięcia, ocenią jego realność, a dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody, których łączna wartość przekracza 30 tysięcy złotych.

To już ósma edycja konkursu, którego zasady są bardzo proste. Osoby z ciekawymi pomysłami przygotowują biznesplany swoich przedsięwzięć.  Dzięki udziałowi w konkursie, zyskują nieodpłatnie pomoc ekspercką w opracowaniu tego dokumentu, a poza tym mają możliwość udziału w cyklu szkoleniowym „ABC Przedsiębiorczości”. Szkolenie (zwieńczone wydaniem certyfikatu) obejmować będzie zagadnienia związane z zakładaniem działalności gospodarczej, kwestie podatkowe, ubezpieczeniowe, ale również tematykę dot. marketingu, sprzedaży, zarządzania sobą w czasie, czy autoprezentacji.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: teoretycznej i praktycznej. W kategorii teoretycznej wziąć udział mogą uczniowie i studenci. W praktycznej – osoby, które planują otwarcie własnej firmy. W obu wypadkach ocenie podlega wypełniony biznesplan. Jednak warunkiem odbioru nagród w kategorii praktycznej jest uruchomienie działalności gospodarczej. Do tej pory, w siedmiu edycjach konkursu wzięło udział blisko 220 osób, zrealizowano 140 godzin bezpłatnych szkoleń i tyle samo godzin indywidualnego doradztwa.


Szczegóły: http://lcb.leszno.pl/Konkurs_pomysl_na_biznes.html

Tel. 65 32 22 103, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 711 razy