1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Szkolenie wolontariuszy

W naszym liceum jest bardzo duża grupa młodzieży chętnej do działania i niesienia pomocy.
Wolontariusze z klas drugich biologiczno -chemicznych niedawno przeszli szkolenie na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, aby móc pracować na oddziałach szpitala w charakterze wolontariuszy. Dziś, duża grupa uczniów chętnych do pomocy w świetlicach socjoterapeutycznych, w przedszkolach i klubach seniora , odbyła szkolenie na terenie naszej szkoły. Składało się ono z dwóch części : teoretycznej związanej z szeroko rozumianym wolontariatem i warsztatowej polegającej na nauce zajęć animacyjnych dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję nabyć nowe umiejętności przydatne do pracy wolontariackiej. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Fundacji Centrum Aktywności Twórczej, która jest także Leszczyńskim Centrum Wolontariatu. Uczniowie mogli wypróbować swoje umiejętności artystyczne podczas modelowania figurek z balonów, czy też tańców integracyjnych.
Czas upłynął bardzo szybko i w miłej atmosferze.

Katarzyna Kępka

zapraszamy do galerii

szkolenie

Czytany 1063 razy