1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Jeśli studia w Niemczech, to może dualne?

Takie pytanie mogą zadać sobie uczniowie z grup z programem DSD. Mając możliwość posiadania dyplomu DSD, upoważniającego do studiowania na niemieckojęzycznych uczelniach, warto dowiedzieć się więcej o możliwościach jakie mają studenci z Polski. Dlatego też w lutym zorganizowaliśmy dla zainteresowanych uczniów dwa spotkania.

14 lutego gościliśmy w murach I LO przedstawicieli Uniwersytetu im. Ernsta Moritza Arndta w Greifswaldzie. Ofertę naukową oraz możliwości stypendiów przedstawiła pani Franziska Vopel, pracownik Działu Prasowego Uniwersytetu i studentka z Polski, Jowita Rogowska. W spotkaniu uczestniczyło 40 uczniów.
 

28 lutego szkołę odwiedził nasz absolwent a obecnie student pierwszego roku w Duale Hochschule Baden-Württemberg ( DHBW), Filip Wilczyński. Mogliśmy dowiedzieć się o studiach dualnych w języku niemieckim i angielskim, pracy w renomowanych firmach niemieckich, codziennym życiu zagranicznego studenta oraz programie „Sommer im Schloss”. Mogliśmy zapytać o wszelkie nurtujące nas kwestie i dowiedzieć się jak radzić sobie studiując daleko od domu.

 
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim prelegentom.


20170214 143322

DHBW

Zapisz
Czytany 671 razy