1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Nasi zajęli 8 z 14 nagrodzonych miejsc

Wielkim sukcesem reprezentantów naszej szkoły zakończył się VII Miejski Konkurs Językowy pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Leszno na scenie”. Najpierw 2 marca w Szkole Rolniczo-Budowlanej w Lesznie odbyła się część pisemna konkursu, w której naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów. Aż 19 z nich awansowało do następnego ustnego etapu konkursu i 9 marca w Ratuszu prezentowało się przed komisjami, w których zasiadali leszczyńscy nauczyciele oraz native speakerzy (m. in. wolontariusze z Centrum Aktywności Twórczej). Prezentowało się bardzo skutecznie albowiem uczniowie ILO zajęli aż 8 z 14 nagradzanych miejsc w tym konkursie (pozostałymi sześcioma podzieliły się po równo II i IIILO). Najważniejsze pierwsze miejsca zdobyliśmy w kategorii język hiszpański – Roksana Lewandowska (kl. 3C) oraz język niemiecki klas ogólnych – Marta Perska (kl. 3C). W tej kategorii naszemu uczniowi przyznano także miejsce 3. – Jakub Kordus (3F). Z języka niemieckiego przypadło nam również 2. miejsce w kategorii klas językowych – Paulina Damrych (kl. 3F). Kolejne 4 nagrodzone osoby to uczniowie, którzy wyróżnili się swoją znajomością języka angielskiego: Zuzanna Przybyłowicz (kl. 2F) zajęła 2. a Klaudia Ziółkiewicz (kl. 3C) 3. miejsce w kategorii klas językowych natomiast Igor Śpiączka (kl. 3A) był drugi a Małgorzata Taterka (kl. 3A) trzecia w kategorii klas ogólnych.

Gratulujemy naszym reprezentantom serdecznie!

Zdjęcia na elka.plCzytany 348 razy