1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

O 1 punkt od wyróżnienia

Uczennica naszej szkoły Julia Oleszak z klasy 3B reprezentowała naszą szkołę 4 marca w Poznaniu w etapie okręgowym Olimpiady Języka Rosyjskiego. Julia miała za zadanie napisać test gramatyczno-leksykalny ale też zaprezentować się przed komisją w części ustnej. W komisji zasiadała m.in. dr Małgorzata Wiatr – autorka podręczników do nauki języka rosyjskiego, z których korzystamy w naszej szkole. Pani doktor bardzo wysoko oceniła umiejętności naszej uczennicy a komisja przyznała Julii aż 47 na 50 pkt za jej prezentację i rozmowę. Ogółem Julia w etapie okręgowym zdobyła 70 pkt. co jest znakomitym wynikiem dla ucznia realizującego program ogólny z języka ale pozostał nam pewien niedosyt ponieważ Julii zabrał jedynie 1 pkt. do zdobycia wyróżnienia!

ros

Zapisz
Czytany 306 razy