1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Zielono nam!

17 marca w Irlandii obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Większości osób kojarzy się ono z czterolistną kończyną i zielonym, wesołym skrzatem, jednak by poszerzyć wiedzę o tym święcie klasa 2c o profilu lingwistycznym zorganizowała spotkanie z klasą 5b ze Szkoły Podstawowej nr.9 w naszej szkole. Dziewczęta udekorowały aulę zielonymi i charakterystycznymi akcentami oraz przygotowały wiele atrakcji. Goście mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kulturze Irlandii oraz Świętym Patryku, sprawdzić swoją wiedzę w quizie, spróbować zielonych przysmaków oraz nauczyć się irlandzkiego tańca. Dodatkową atrakcją były wspólne zabawy z ramką do zdjęć i wykonanie kapeluszy, których nie powstydziłby się niejeden skrzat. Zacięta rywalizacja i świetne wyniki w quizie udowodniły, że nauka nie poszła na marne i dzieci zaciekawiła kultura Irlandii. W ramach podziękowania mali goście wraz ze swoją wychowawczynią, panią E. Strauchman, wręczyli p. D. Kobylańskiej i p. W. Rozynek ( pomysłodawczyniom i głównym organizatorkom imprezy) dyplom oraz piękne wiosenne kwiaty. Obiecali odwiedzić mury naszej szkoły jeszcze nie raz.


Natalia Pietrucha
klasa 2c

Zapraszamy do galerii

 

patryk

DSC 0260

 

Zapisz
Czytany 769 razy