1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

DEPRESJA - porozmawiajmy o niej !

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku w miesiącu zdrowia - 7 kwietnia - daje nam unikalną możliwość mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie. Tematem przewodnim jednorocznej kampanii w roku 2017 jest depresja.

20 kwietnia gościem w naszej szkole była pani Ewa Dobiała - lekarz psychiatra i psychoterapeuta Pani doktor ma duże doświadczenie w leczeniu depresji. Wygłosiła wykład dla uczniów klas pierwszych na temat tej podstępnej choroby. W przystępny sposób omówiła mechanizmy, symptomy depresji, wpływ choroby na różne sfery życia człowieka oraz sposoby jej zapobiegania.

Mamy nadzieję, że lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, może zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

Młodzież miała też okazję usłyszeć tekst poruszający problematykę depresji napisany przez Weronikę Jaruga z klasy 1 f. Był to poruszający i bardzo emocjonalny wiersz opisujący uczucia i emocje zagubionej w depresji osoby. Wzywał też do zrozumienia i nie bagatelizowania uczuć cierpiącej osoby.

Dlatego bądźmy czujni, nie bójmy się szukać pomocy i prosić o pomoc. Nie zamykajmy się na problemy własne i drugiego człowieka.

 

Katarzyna Kępka, pedagog szkolny

Natalia Frąckowiak - Makała, psycholog szkolny

Zapraszamy do galerii

IMG 0401 1

Czytany 206 razy