1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Wolontariusze poszukiwani!

Od 16 do 24 września 2017 roku zorganizowana zostanie III edycja akcji pod hasłem Aktywne Obywatelskie Leszno.

Miasto Leszno poszukuje wolontariuszy chętnych do wzięcia udziału i pomocy w całym przedsięwzięciu. Celem akcji Aktywne Obywatelskie Leszno jest promocja różnych podmiotów: organizacji pozarządowych, instytucji, placówek oświatowych, klubów działających na terenie Miasta Leszna lub na rzecz jego mieszkańców, a także zachęcanie leszczynian do podejmowania aktywnych działań we własnym środowisku: szkole, pracy, podwórku.

Głównym wydarzeniem jest Festyn Organizacji Pozarządowych i leszczyńskich instytucji oraz firm zaangażowanych społecznie, który odbędzie się 16 września na terenie przy stadionie imienia Alfreda Smoczyka. Wolontariuszem może zostać każdy, wystarczy odrobina chęci i zaangażowania. Dzięki wolontariatowi uzyskać można niezbędne doświadczenie i nowe umiejętności, ale i jest to też świetna droga do zrobienia czegoś wyjątkowego, dobrowolnego i szlachetnego, a także do samorealizacji i osiągnięcia swoich osobistych celów. Zakres działań, które może wykonywać wolontariusz podczas wydarzeń w ramach AOL jest ogromny, dlatego bez dwóch zdań dla każdego znajdziemy coś dobrego i odpowiedniego. Wolontariat podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna to również doskonała okazja do poznania struktur i pracy Urzędu Miasta Leszna, a także świetna możliwość do nawiązania kontaktu z członkami organizacji pozarządowych, która w przyszłości może zaowocować wieloma wspólnymi inicjatywami czy działaniami. Każdy, kto zostanie wolontariuszem, za swoje zaangażowanie otrzyma dyplom i zaświadczenie informujące o odbytym wolontariacie.

Zgłoszenia oraz wszelkie informacje udzielane są w Biurze Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, które mieści się przy Al. Jana Pawła II 21a oraz pod numerem telefonu 65 529 54 03 lub pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Uwaga! W przypadku osób niepełnoletnich chcących zostać wolontariuszami potrzebna jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów. Zgodę znajdziecie tutaj !

Serdecznie zapraszamy!!!

Czytany 623 razy