1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Polsko-niemieckie studia prawnicze na EUV

W poniedziałek, 2 października 2017 odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Europejskiego Uniwersytetu Viadrina Wydziału Prawa we Frankfurcie nad Odrą , pani mgr Ewa Szkarłat i pan dr Bartosz Jagura. Spotkali się oni z uczniami z grup z programem DSD, by przedstawić koncept studiów oraz interaktywny wykład w języku niemieckim.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że Europejski Uniwersytet Viadrina prowadzi polsko- niemieckie studia prawnicze wspólnie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyjątkowy koncept tych studiów otwiera maturzystom szerokie perspektywy zawodowe nie tylko w Polsce i Niemczech, ale również w innych krajach europejskich.

Wydziały prawa obu uniwersytetów oferują w kooperacji dwujęzyczne pięcioletnie jednolite studia magisterskie na kierunku prawo. Program studiów umożliwia zdobycie wiedzy zarówno z zakresu prawa polskiego jak i prawa niemieckiego. Studenci zdobywają tytuł zawodowy magistra prawa, który umożliwia dopuszczenie do egzaminów na polskie aplikacje prawnicze.

Wydział prawa EUV oferuje równolegle do studiów magisterskich dwa dalsze polsko-niemieckie kierunki studiów: Bachelor (LL.B) oraz Master ( LL.M) of German and Polish Law, co daje studentom możliwość zdobycia w przeciągu pięciu lat trzech dyplomów ukończenia studiów wyższych.

Zainteresowane studiami na wydziale prawa, ekonomii czy kulturoznawstwa osoby zachęcamy do wzięcia udziału w Polskim Dniu Informacyjnym na Viadrinie 26 października 2017.

https://www.europa-uni.de/pl/index.html

20171002 125914

20171002 131903

 

Czytany 60 razy