1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Pokochaj Hiszpanię w tydzień

Poznański festiwal "Qué pasa" w tym roku obchodził swoje 20. urodziny, na których udało się być uczniom naszej szkoły!
Już pierwszego dnia imprezy (tj. 9 pażdziernika 2017 roku) 10 osób z klas trzecich pod opieką pani Joanny Jankiewicz wzięło udział w kursie tańca flamenco. Poznaliśmy podstawowe kroki i nauczyliśmy się krótkiego układu choreograficznego. Pani prowadząca zajęcia była zachwycona naszymi umiejętnościami.
Oprócz tego mieliśmy okazję przybliżyć sobie historię i obyczaje Walencji. Przygotowanie paelli, czyli typowej potrawy tego regionu nie jest nam już obce!
Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla uczniów klasy 2c, którzy z panią Roksaną Sieracką wzięli udział w wykładzie nt. popularnego szlaku pielgrzymkowego El camino de Santiago. Dowiedzieli się oni m.in. o jego historii i religijnym pochodzeniu. Z kolei podczas drugiego spotkania usłyszeli o aktualnych problemach Hiszpanii i scenie politycznej tego kraju. I to wszystko w języku hiszpańskim! Ostatniego dnia 20. edycji "Qué pasa" też nie mogło nas zabraknąć! Pięć dziewczyn z klasy 1c uczestniczyło w lekcji języka hiszpańskiego dla początkujących. Powtórzyły podstawowe zwroty i czasowniki, z którymi tworzyły później zdania.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny festiwal w przyszłym roku, a obecnie zachęcamy do nauki tego wspaniałego języka, jakim jest język hiszpański!

Daria Durka

hiszpania

hiszpania1

hiszpania2

hiszpania3

Czytany 262 razy