1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Gwiazdka z PCK

W czwartek 14 grudnia 2017 roku w godzinach wieczornych w auli Liceum nr I odbyła się Gwiazdka PCK dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Została ona zorganizowana przez klasy 1b oraz 2e wraz z wychowawcami: Joanną Klemenską i Alicją Kwinecką.
Przygotowania do tego dnia trwały wiele tygodni. Uczniowie zaangażowani w to wydarzenie szukali sponsorów, zbierali pieniądze, przygotowywali występy, które umiliły ten dzień oraz pakowali prezenty dla dzieci i młodzieży.
Kiedy o godzinie 17 goście byli już w szkole, zaczęło się przedstawienie pt. "Księżniczka na ziarnku grochu", wystawiane przez klasę 1b. Po jego zakończeniu mogliśmy usłyszeć piękne kolędy w wykonaniu uczniów oraz podziwiać mały pokaz tańca towarzyskiego dzięki jednej z uczennic klasy drugiej. Po części artystycznej przyszedł święty Mikołaj i rozdał dzieciom prezenty. W końcu nadszedł czas na gry i zabawy przy muzyce, po których zakończeniu (około godziny 19) goście wrócili do domów.
Zarówno dzieci, ich rodzice oraz uczniowie świetnie się bawili. Widok szerokich uśmiechów na twarzach dzieci był dla wszystkich czymś niesamowitym. Wynagradzał z nawiązką cały trud włożony w przedsięwzięcie.

Joanna Wielebska

Zapraszamy do galerii

IMG 6404

 

Czytany 388 razy