1 LO w Lesznie

Lewa kolumna

Artykuły

Spotkanie Leszno - Mosbach po raz 27!

W dniach 8.06-17.06. 2018r. odbyła się wymiana polsko- niemiecka, w której udział brało łącznie z nauczycielami 30 osób. Pierwsze spotkanie odbyło się w miejscowości Heilbronn. Właśnie w tym miejscu młodzież niemiecka wraz z rodzinami czekała na nasz przyjazd.

Pierwsze dwa dni spędziliśmy w gronie rodziny naszych partnerów. Był to czas na poznanie się i oswojeniem z nowym otoczeniem.

Nowy tydzień zaczęliśmy tradycyjnie od lekcji w szkole i powitania wszystkich uczestników wymiany. Oprócz uczniów z Polski, szkoła Nicolaus-Kistner- Gymnasium w Mosbach gościła również młodzież z Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Następnie wyruszyliśmy na wycieczkę po mieście (mieliśmy okazję przekonać się ile zrozumiemy w trakcie zwiedzania z przewodnikiem w języku niemieckim!). Cała nasza grupa zmęczona, ale również pełna nowych doświadczeń udała się na spotkanie z burmistrzem miasta, Michaelem Keilbachem. Zostaliśmy mile zaskoczeni otwartością i gościnnością gospodarza. Przygotowany był dla nas poczęstunek oraz pamiątkowe gadżety. Spotkanie zakończyło się zdjęciem na schodach ratusza.

Kolejne dwa dni spędziliśmy w Karlsruhe oddalonym o 90 km od Mosbach. Były to dla nas dni pełne wrażeń. Mieliśmy możliwość zabawy w parku linowym oraz intensywnej pracy w ZKM, której owocami były samodzielnie stworzone przez nas filmiki animowane. Oczywiście nasza wizyta w Karlsruhe nie obyła się bez zwiedzania miasta i zakupów.

Potem spędziliśmy dzień w romantycznym Heidelbergu, do którego przybyliśmy statkiem.

Uczestniczyliśmy tam w grze miejskiej, która polegała na wykonaniu zadań dotyczących poszczególnych miejsc, znajdujących się w pobliżu starego miasta.

Następnego dnia odbyło się podsumowanie naszej wymiany w formie przygotowanych przez nas prezentacji. Utrwaliliśmy chwile, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Ostatni dzień spędziliśmy w gronie naszej niemieckiej rodziny. Przypominaliśmy sobie wspólnie spędzony czas i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Miniona wymiana była dla nas niesamowitą przygodą podczas której poznaliśmy wspaniałych ludzi , ich język i kulturę. Głównym celem było dla nas sprawdzenie nabytych umiejętności językowych i poszerzenie (chwalonego przez gospodarzy;) zasobu słownictwa.

Nie możemy już doczekać się przyjazdu naszych partnerów do Leszna. Czekamy z utęsknieniem.

 

Oliwia Giezek 1d

Zapraszamy do galerii
 
Mit Austauschpartnern
 1368520705 logo pnwm dopisek poziom cmyk 

Czytany 167 razy